Firmamız 1963 Yılında, AKIN LIFT adıyla kurulmuş Olup, 2000 Yılında kurumsallaşarak AKIN ASANSÖR METAL ve PLASTİK DOĞ.İNS.TİC.LTD.STİ. unvanıyla asansör sektöründe "proje, mühendislik, montaj ve montaj sonrası servis hizmetleri" arasında faaliyet göstermektedir. Bu bağlamda müşteri talepleri doğrultusunda, firmamızın prensiplerinde de ödün vermeyen her tip ve her kapasitedeki asansörler için sözü edilen hizmetler ilgili Türk Standartları çerçevesinde sürekli müşteri memnuniyeti hedeflenerek icra edilmektedir.

Türk Standartlar Enstitüsü "Hizmet Yeri Yeterlilik Belgesi" ve Sanayi Bakanlığı "Satış Sonrası Hizmetleri Yeterlilik Belgesi" ne sahip, olan firmamız konusunda yetişmiş personeliyle her tip ve kapasitedeki asansörler için tasarım, servis, periyodik bakım, komple revizyon ve kısmi hizmetler hizmetleri de vermekte olup periyodik bakımını ve fenni bakımını üstlendiği asansörler için "emniyet" ilkesinden taviz vermeksizin sürekli müşterilerimizin memnuniyetini hedeflemektir.

Kurulduğu Günden bu güne yavaş yavaş emin adımlarla ilerlemekte olan firmamız "Kalite, Estetik, Güvenlik" doğrultusunda müşterilerimize hizmet sunmaktadır. Firmamız benimsemiş olduğu bu prensipler çerçevesinde; disiplinli, istikrarlı ve müşteri odaklı ekip çalışması ile gelişen Teknoloji ve Bilimin ışığında, insana ve çevreye saygılı, ulusal ve uluslar arası yasalara bağlı kalarak çalışmalarına devam etmektedir.
Firmamız İlgili yasalar ve ilgili Türk Standartlar uyarınca "Asansör Firması" nın alması zorunlu olan yetki belgelerine sahiptir.

KYS KAPSAMIMIZ
Her türlü elektronik hidrolik asansörlerin, tasarım, montaj, revizyon ve bakım-arıza hizmetleri ISO 9001-2000 standardının hiç bir maddesi kapsam dışı bırakılmamıştır.

ÜYELİKLER

Balıkesir Sanayi ve Ticaret Odası

Bursa Asansör Sanayiciler Derneği